O czym chcesz poczytać na blogach?

Absolwent

parnas blog

Sławieńskiego ogólniaka po całym kraju i świecie. Ale na wieść o dzisiejszej uroczystości przybyliście z najdalszych zakątków Polski, Europy, a nawet Ameryki. Absolwenci, którzy po studiach wrócili do Sławna mają ogromny udział w życiu samorządowym, społecznym, kulturalnym, oświatowym, ekonomicznym naszego miasta.
Jako obecny depozytariusz naszego wspólnego dobra, jakim jest liceum, pragnę podziękować wszystkim 15 dyrektorom - moim poprzednikom i nauczycielom za trud w budowę dobrego imienia szkoły. Dziękuję władzom oświatowym, samorządowym za troskę o rozwój naszej placówki. Dziękuję Wam drodzy absolwenci, że odpowiedzieliście pozytywnie na zaproszenie Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego – organizatora V Zjazdu. Dzięki temu, że odpowiedzieliście nie tylko słowem i nogami, sprezentowaliście swojej szkole ten oto, tak długo oczekiwany, profesjonalny sprzęt nagłaśniający. Służyć on będzie przede wszystkim rozpowszechnianiu działalności kulturalnej naszej młodzieży. Mam nadzieję, że obsłuży jeszcze nie jeden Zjazd Absolwentów. Za ten prezent składam w imieniu całej szkoły serdeczne podziękowanie.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości. Nawet nie podejmuję teraz próby, aby wymienić wszystkich, którzy ciężko pracowali nad oprawą informacyjną, artystyczną,.

Absolwent Marcinek Poznan

Lutego 2008
Pierwszy sparing po zimie

No to powoli przygotowujemy sie na runde wiosenna, pierwszy sparing juz za nami, w zeszla niedziele zagralismy na pieknym obiekcie OSiR w Tarnowie Podgornym z druzyna Odlew Poznan. Mozna tu spokojnie napisac , ze historia lub sie powtarzac , bo przegralismy 4:3 tak jak na inauguracji rundy jesiennej. Jednak gra wedlug wiekszosci byla calkiem calkiem , przede wszystkim w pierwszej polowie. na przerwe schodzilismy z wynikiem 2:0 i szkoda ze w drugiej polowie dostalismy 4 bramki, ae mozemy miec pretensje tylko do siebie bramki padly po naszych bledach.

 

A juz za tydzien drugi sparing, tym razem bedziemy gospodarzami spotkania z zespolem BOLA06

 

Do zobaczenia 

12:43, j.aniola , Mecze
Link Komentarze (3) »
środa, 14 listopada 2007
Medialna ciekawostka

Chlopaki chcialem tylko przekazac, ze zaistnielismy w mediach. Ogladalem ostatnio program KORNER na WTK i uslyszalem taki komentarz:

"Niespodziankami sypnelo na poznanskich boiskach nizszych klas rozgrywkowych, AbsolwentMarcinekPoznan odniosl najwyzsze zwyciestwo w historii klubu :)

....

 cos.

Blog Rwacia

Skorze o roznych urokach i niuansach naszego prawodawstwa. Jednym z impulsow dla bezrobotnego obecnie rwaca by ukonczyc szkole byl rowniez faktu mozliwosci uzyskania statusu absolwenta w urzedzie pracy do nie ukrywam jest jednym z atutow w rozmowie z pracodawca. Pelen optymizmu wybralem sie wiec do rzeczonego urzedu i coz sie okazalo? Otoz tenze status rwacowi nie przysluguje. Dlaczegoz to spytacie taki mily i sympatyczny rwac nie moze miec statusu absolwenta mimo, ze niedawno ukonczyl szkole? Coz, mila pani w okienku oswiadczyla, ze by otrzymac ten status ostatnie 12 miesiecy przed ukonczeniem szkoly nie mozna pracowac. Kazdy przyklasnie i stwierdzi - super, panstwo nie da sie w bambuko zrobic, pracujacy nie beda absolwentami i juz. Wszyscy pracujacy? Alez skad, tu wlasnie lezy pies pogrzebany. Jak sie okazuje moi drodzy, wystrzegajcie sie przed ukonczeniem szkoly wszelkich etatow. Mozecie bowiem zarabiac krocie pod warunkiem, ze to umowa zlecenie lub umowa o dzielo. Jesli jednak, o zgrozo, popracujecie w okresie 12 miesiecy poprzedzajacych ukonczenie szkoly chociazby na 1/4 etatu to takiego, nie bedziecie absolwentami dla urzedu pracy i juz. Znaczy sie lepiej bylo skorzystac z mozliwosci pracy na czarno i teraz korzystac z profitow. Ciekawe wnioski mozna wyciagnac po takiej lekcji. Wszak kazdy masochizm ma swoje granice...

Rwac, dnia: 2004-04-06 21:02:26
skomentuj (31)
Blog doma9610wk

Kabaret skeczów męczących 2010-07-07

Opowiem wam krótko o KSM.
Kabaret skeczów męczących składa się z 4 facetów:
Marcin Szczurkiewicz  pseudo.Łajza
Karol Golonka  pseudo.Golon
Jarosław Sadza
Michał Tercz  pseudo.Michu
Kabaret powstał na początku 2003 roku w Kielcach.
Chłopaki znają się już od czasów licealnych.
Teraz krótko o każdym z nich:)
Marcin Szczurkiewicz- (ur. 28 lipca 1981 roku w Kielcach) – absolwent Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Magister filologii angielskiej. Od roku 2006 scenarzysta telewizyjnych programów rozrywkowych, reżyser felietonów telewizyjnych (Duże dzieci, Podróże z żartem, Mój pierwszy raz).
Karol Golonka- (ur. 2 listopada 1981 roku w Kielcach) – absolwent Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, magister nauk politycznych. Od roku 2006 scenarzysta telewizyjnych programów rozrywkowych, reżyser felietonów telewizyjnych (Duże dzieci, Podróże z żartem, Mój pierwszy raz). 
Jarosław.

KSAvery

Się Fashion Week Poland, gdzie w różnych pokazach swoje kolekcje zaprezentują nasi studenci i absolwenci.

Designer Avenue:
- PTASZEK FOR MEN Monika Ptaszek
- Łucja Wojtala

OFF Out of Schedule
- Alexis and Pony
- Ima Mad
- Ania Dudzińska
- Ola Bajer

Showroom:
- Anna Wiszniewska
- Anna Bartula
- Basia Gulbinowicz
- Bola
-CADO
- Łucja Wojtala
- Małgorzata Salamon
- Marta Galik
- Piotr Czachor
- TO CUT STH Kinga Załęska

W Łodzi w prestiżowym konkursie startują także nasi absolwenci. W Kategorii Premire Vision: Karolina Kowarczyk, Xymena Maciuk, Agnieszka Martini i Małgorzata Wasik, a w kategorii Pret-a-porter: Anka Walicka i Adam Bakun. Trzymamy kciuki!

Wszystkie szczegóły Fashion Phisolophy Fashion Week Poland znajdują się na stronie TUTAJ. Zapraszamy!

legendy.blog

Radzie Pedagogicznej. Kolejnymi dyrektorami placówki byli: Józef Grabowski (19.11.1947 - 31.08.1950), Andrzej Charzewski (01.09.1950 - 31.08.1959), Irena Ścibor-Rylska (01.09.1959 - 17.11.1966), Marian Lipa (17.11.1966 - 31.08.1972), Kamil Simek (01.09.1972 - 31.08.1990), Janusz Nowak (01.09.1990 - 31.08.1997). Od 1 września 1997 roku stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego piastujeJanina Wystub.

Fraszka "Na liceum ogólnokształcące"
Absolwenci ze ścian na nas spoglądają,
szczęśliwi, że sami tu już nie bywają. (Malwina Matuszkiewicz)

Do końca roku szkolnego 2004/2005 mury I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu opuściło 5472 absolwentów. To dla nich wszystkich 24 września odbył się zjazd absolwentów z okazji 60-lecia istnienia placówki. Przybyli licznie, o czym świadczy wypełniony kościół WNMP podczas mszy w intencji absolwentów, potem długi pochód prowadzony przez orkiestrę dętą "Rafako" pod dyrygenturą Józefa Oślizło i pełna sala w kinie "Bałtyk", w której odbywały się główne uroczystości.

Podczas spotkania w sali "Bałtyku" padło wiele ciepłych słów ze strony przemawiających gości. Wszystkim zapadło w pamięć przedstawienie wyreżyserowane przez absolwenta I LO, a obecnie nauczyciela w tej placówce Janusza Nowaka. Spektakl "Zeszyt zapisany.

Witaj na blogu naszej klasy! - Onet.pl Blog

  

Od lewej: Paulka, Paulinka, Madziuś, Izuś - szalone dziewczynki :-)

 

  

Od lewej: Kasia&Justynka - nasze wzorowe uczennice :-)

 

  

Od lewej: Pawełek, Madziuś, Radek - Trio ;-)

 

 

"To były piękne dni, naprawdę piękne dni..."

 

 

medża
Przynajmniej jeden :)

21 czerwca 2006
Zabawa, taniec, śmiechy i wszystko co naj naj :-)

Tak... właśnie dzisiaj odbyła się nasza impreza "pożegnalna". Dla tych, którzy nie w temacie - w piątek staniemy się oficjalnymi absolwentami naszej kochanej SP :-) Dlatego właśnie postanowiliśmy to uczcić wraz z.