O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Abraham

BÓG, MIŁOŚĆ, AKCEPTACJA, MODLITWA - bloog.pl

Cichym miejscu i powiedzcie: "Zgrzeszyłem! Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu!'' Nie prowadzę tu propagandy na rzecz Kościoła, ale, moi drodzy przyjaciele, tak bardzo chciałbym, aby choć kilkoro z Was nie poszło do piekła! A to nie będzie możliwe, jeżeli Bóg nie usłyszy tego pierwszego krzyku życia.

Kiedy syn marnotrawny powrócił od swoich świń do domu, pierwsze jego słowa brzmiały: "Ojcze, zgrzeszyłem przeciwko niebu i przeciwko tobie...'' W chwili, gdy Wy powiecie te słowa, stanie przed Wami Jezus i usłyszycie: "Mój drogi, moja miłości, za twoje grzechy umarłem. Zapłaciłem za ciebie!".

 

 

Wydawcy książki Jezus naszym przeznaczeniem zgodzili się na publikację powyższego tekstu na tej witrynie do prywatnego użytku jej Czytelników. Dokonywanie przedruków, lub umieszczanie tekstu w innym miejscu sieci WWW, wymaga uprzedniego uzyskania ich zgody.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,1401319,trackback

komentarze (5) | dodaj komentarz

MÓDL SIĘ JAK ABRAHAM

sobota, 03 lutego.

Gaudium Et Spes - Onet.pl Blog

Zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą.


Gaudium Et Spes (09:29)
6 komentarzy

28 czerwca 2011
Abraham i Ireneusz uczą nas zaufania Bogu!
Szczęść Boże! Gorąco pozdrawiam ze Szklarskiej Poręby - w imieniu całej swojej Ekipy. Od rana - przepiękny dzień! Jeszcze nie jesteśmy zdecydowani, ale chyba dzisiaj zawalczymy o Śnieżkę. W każdym razie, będę o Was pamiętał na szlaku - w osobistej rozmowie z Bogiem. Jednocześnie bardzo dziękuję za wczorajsze życzenia dobrego odpoczynku. To wielka radość mieć tak życzliwych przyjaciół!
A dzisiaj - patronuje nam Święty Ireneusz. Wespół z Abrahamem.

Luźne przemyślenia

Tłumaczeniu). Pamiętamy, rzecz jasna, zarówno słowa Jezusa o ogniu wiecznym, jak też zapowiedź, że wszystkich do siebie przyciągnie. Konfrontacja najróżniejszych i pozornie niezgodnych wzajem tekstów Nowego Testamentu prowadzi jednak autora do wniosku, że choć grzech jest realny, a uznanie własnej winy konieczne, to jednak dla Boga celem kary jest leczyć, nie zaś niszczyć i że obraz wieczystych męczarni nie godzi się z obrazem Boga - Ojca Jezusa.

Piekło, jak wiemy, zawsze nadzwyczajnie pobudzało wyobraźnię pisarzy i kaznodziejów; czytamy o nim między innymi w różnych apokryficznych tekstach, jak "Testament Abrahama", "Księga Enocha" 1 i 2, "Apokalipsa Barucha", "Apokalipsa Piotra", "Apokalipsa Pawła" (w tych dwóch ostatnich wiekuiste tortury potępieńców opisane są z sadystyczną drobiazgowością), wróżby Sybillińskie. Kaznodzieje chrześcijańscy w niektórych epokach prześcigali się w opisywaniu wymyślnych męczarni, jakie zadawane są mieszkańcom infernalnych otchłani; sądzili zapewne, że bez tego przykazania Kościoła będą nieskuteczne.

Prawdą jest jednak, że Kościół, choć wielu ogłosił świętymi, nikogo nie ogłosił potępionym.

A.

Kim jest Jahwe?

Więcej z tego fragmentu opowieści o początkach Narodu Wybranego dowiadujemy się, że faraon już „wziął ją sobie za żonę”, a więc jest pewne że z Saraj współżył.


Za tą obrzydliwość Jahwe nie ukarał Abrama, lecz niewinnego nieświadomego niczego faraona. Widocznie bóg Abrama uznawał za moralnie właściwe oddanie swojej żony innemu mężczyźnie na nałożnicę aby w zamian otrzymać majątek. A jak Tobie kojarzy się takie postępowanie? Opuszczając Egipt Abram zabiera ze sobą dobytek, który nabył z nierządu swojej żony.


Jakiś czas później Abraham z Sarą zamieszkali między Kadesz i Szur w Gerarze. Tam również przedstawił Sarę jako swoją siostrę:


RDZ 20:1-2 BT "(1) POTEM ABRAHAM POWĘDROWAŁ STAMTĄD DO NEGEBU I OSIEDLIŁ SIĘ POMIĘDZY KADESZ A SZUR. A GDY PRZEBYWAŁ W GERARZE, (2) MAWIAŁ O SWEJ ŻONIE SARZE: «JEST ONA MOJĄ SIOSTRĄ». WOBEC TEGO ABIMELEK, KRÓL GERARU, WYSŁAŁ [SWOICH] LUDZI, BY ZABRALI SARĘ.


Można więc przypuszczać, że zdarzenia z Egiptu Abraham w ogóle nie poczytywał jako niemoralne. I tym razem Jahwe za ten.

Abraham lincoln

Artykuły Aryjskie | Odszukiwanie Aryjskich Korzeni Słowiańskich Narodów

Zakończeniu Drugiej Wojny Światowej, Narodowi Socjaliści jak Miguel Serrano też się przyczynili do tego zadania.

Judeochrześcijaństwo

“Jedyny człowiek bardziej okłamany niż Hitler to Chrystus.” – George Lincoln Rockwell

Judeochrześcijaństwo to jakakolwiek wersja Chrześcijaństwa która obejmuje Stary Testament (Tanach, czyli żydowska Biblia) razem z Nowym Testamentem, a więc propaguję wiarę, że Jehowa (bożek kreacji objawiony przez Abrahama, Mojżesza, i innych Żydów) i Pan Bóg (dawca zbawienia objawiony przez Jezusa) to są tym samym zjawiskiem.

Bóstwo kreacji i zbawienia to boskość która oferuje rozwiązanie do problemu którego sama stworzyła i oczekuje podziękowanie od ludzi. Takie bóstwo.

zielony domek w zielonym świecie


meinlebe 2004-02-16 17:41:04
skomentuj (4)


coś dla urozmaicenia:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Leonkardt Roland
Przyjaźń jest szczęściem i zdobyczą, cierpliwością oraz wytrwałością.

Lincoln Abraham
Najlepszą część życia człowieka stanowią przyjaźnie.

Kucówna Zofia
Przyjaźń to nieustanne staranie, pielęgnowanie.


Boom Corrie

Szczęście nie zależy od otoczenia. Ono jest czymś, co.

Qui, dove il cuore batte... || Avi.


Blog siedzi w tematyce Piratów z Karaibów i bedzie tam opowiadanie o tym. Srednio lubię te rzeczy, mam tlyko jedno takie opowiadanie, które czytam z zapartym tchem (Anastazjo! Dodaj kolejną część!). Ale muzyka cudna. To jakiś soundtrack, tytuł "My name is Lincoln".
Zastanawiajcie się teraz, moi drodzy, czy choci o starego, dobrego Abrahama, czy o samochód?
Sa jeszcze jakies Lincolny na tym świecie?
Widzicie, moi drodzy. przez tę piękna muzykę nachodzi mnie chęć do rzucenia tego wszystkeigo w diabły. Ja marzę, marzę, zawsze marzyłam o dokonaniu Czegoś! Przez duże "C" i z wielkim.

świat mój i ich - Onet.pl Blog

Który zostanie pokazana na sławnym festiwalu .

Podobno znany reżyser który pracuje nad kolejnym scenariuszemsequela , podobno ma się pojawić na tym festiwalu u boku KirronKher , Boman Irani i John”a Abraham'a . Jak podają źródła ekipabędzie w Nowym Jorku od 27 do 30 sierpnia , pokazy natomiast odbędąsię w Lincoln Theare dnia 28 i 29 sierpnia .


Reżyser jest bardzo podekscytowany , że nawet po premierze filmu„Dostana” znowu będzie o niej głośno . Ma.