O czym chcesz poczytać na blogach?

Abaddon

proste-a-skomplikowane-zycie zycie

Chodziliśmy do innych szkół.Wiecie co się okazało?Że kumpel jest chory na łuszczyce.Od

...
czytaj więcej lub Głosuj (0)

abaddon 00:07:38 29/12/2011 [komentarzy 1] Komentuj

Aby do sylwestra

Witam.
Skończyły się święta i czekam już tylko do sylwestra.W tym roku jadę z kumplami do Gdańska i mam nadzieję,że trochę się wyszaleję.Należy mi się trochę zabawy z życia.Nie jestem typem imprezowicza,ale tym razem chcę trochę zaszaleć.Mam nadzieję,że mi się uda.Może poznam jakąś dziewczynę,bo już mi tak strasznie brakuje kogoś,do kogo można się

...
czytaj więcej lub Głosuj (0)

abaddon 22:47:26 27/12/2011 [komentarzy 1] Komentuj

święta święta i po świętach

Witam.
Dzisiaj jest drugi dzień świąt i znalazłem chwilę czasu,żeby napisać co tam u mnie.Wigilię spędziłem bardzo radośnie.W zasadzie,to cały dzień gotowałem z rodzicami i braćmi i starałem się,żeby jak najwięcej było śmiechu.W pewnym sensie robiłem trochę z siebie głupka,ale opłacało się.Widok uśmiechniętych twarzy w te święta,to był dla mnie

...
czytaj więcej lub Głosuj (0)

abaddon 15:42:11 26/12/2011 [komentarzy 1] Komentuj

Swięta

Przyszły święta.Coś,czego się bardzo.

Zaczytana… | Nieśmiałe wyznania czytelniczki.

Nie próbujący na siłę pogłębiać swoich tekstów. To jego teksty powstały w konkretnym celu – by mówić o rzeczach ważnych. Jego przeraźliwie samotni, szaleni, tragiczni, schwytani w sidła namiętności i przeznaczenia bohaterowie są swoistą żywą tkanką w służbie idei. Ich namacalność i siła, z jaką do nas przemawiają, pozwala nie tylko zrozumieć świat pisarza, ale i odczuć jego najgłębsze lęki. Ta proza obejmuje w posiadanie nasze dusze. Kto jest gotowy na takie wyzwanie?

 

Powieść „Abaddon – Anioł Zagłady” wieńczy dzieło. Warto przed jej lekturą zapoznać się z dwoma poprzednimi tytułami z dorobku autora. Bez stopniowego zanurzania się w mroczny, apokaliptyczny świat Sabato, „Abaddon” może okazać się karkołomnym skokiem w nieznaną głębinę, gdzie nie widać  dna ani brzegu. Tym bardziej warto zanurzyć się w jego prozie, by dotrzeć do tej powieści. Zapewne jej pełne poznanie wymagać będzie licznych powrotów i ciągłych analiz. Ale w tym przecież tkwi siła literatury wybitnej: generuje nowe sensy, pozwala odkrywać się wciąż na nowo.

 

Ernesto Sabato, Abaddon – Anioł Zagłady, SIW Znak, 2011

***

W imię czego? - W imię zasad skurwysynu!

Jak punkt G.

No i byłbym zapomniał...faceci też mają swój punkt G, a znajduje się on...w odbycie :) . Osobiście nie jestem za tym aby dziewczyna bawiła się palcem w moim zgrabnym tyłeczku, chyba każda by się taką propozycją zgorszyła. Biorąc pod uwagę, że faceci mają o wiele większą przyjemność, kiedy dotyka się inną [ mniej gównianą ] część ciała, punkt G u facetów pozostaje czystą teorią...i taką powinien pozostać.

Dziękuje za uwagę. Masta of French Tornado...Bakahan.

Qrwa ;)

teraz-kurwa-my 2004-02-09 10:11:26
skomentuj (2)


Zajebista Notka ----------> Abaddon


Oto jest notka zajebista:
Zajebista Notka

teraz-kurwa-my 2004-02-11 12:04:08
skomentuj (10)
Teraz Kurwa Walentynki ----------> Abaddon
Jak minęły walentynki. Postanowiliśmy wspólnie z OBOP-em przeprowadzić ankietę. Wśród 1004 ankietowanych, którym na pytanie :"Jak minęły ci walentynki?" 500 ankietowanych odpowiedziało "Fajnie", również pięciuset ankietowanych odpowiedziało "Dupnie" a czterech ankietowanych udzieliło odpowiedzi innej. Postanowiliśmy przybliżyć wam ich wypowiedzi. Tymi.

AngelBlog - Onet.pl Blog

* Abbadon - (Abaddon, Abbadona, gr. Apollyon - Niszczyciel, łac. Exterminas) - były serafin, niegdyś wierny towarzysz anioła Abdiela. Książe piekieł i anioł przepaści. Występuje w Apokalipsie św. Jana (9,11) jest aniołem Czeluści. Terminem "Apollyon" posługiwano się także jako określeniem siedziby złych duchów (piekła). W Wędrówce pielgrzyma Bunyana Apollyon jest diabłem opisanym tak: pokryty jest rybią łuską, ma skrzydła, niczym smok, niedźwiedzie łapy, a z jego brzucha bucha dym i ogień. Voltaire utożsamia Apollona z Arymanem (por.). Według Barreta (the Magus) Apollyon i Abaddon to dwaj różni aniołowie, "naczynia niegodziwości" (tj. demony). Dürer przedstawił Apollyona na ostatnim drzeworycie z cyklu "Apokalipsa", zatytułowanym Anioł z kluczem od Czeluści (ok. 1496-1497). W pieśni XXI Mesjady Klopstocka, Abaddon żałuje, że przyłączył się do buntu, i zwany jest "aniołem pokutującym". Jednak według doktryny chrześcijańskiej, upadły anioł nie odczuwa skruchy, starczy by raz zgrzeszył, a staje się zatwardziały w złu.

 

Świat wierszy


Link Dodaj komentarz »
I ŚWIATŁEM STANIE SIĘ MROK

I światłem stanie się mrok
Z czarnej nocy
Szelest życia - ciężki krok
Odległe ciche głosy
W pamięć zapadają

Cichy brzęk stali
To srebrna tarcza w ciemnym grobie
Spogląda na czarny omen
Walcząc ze złem
A może to tylko cień?

Sześć uderzeń pioruna
Uderzyło w ziemię krzycząc
Światło! Piękna łuna
Niech rozbrzmiewa na niebie
Niszcząc cienie?

Mrok upadł przed piekieł bramy
Szeol czy Abaddon
Koi ludzkie rany?
Na dnie zapomnianych spraw
Światło czarci kult

Shamfash


  IKEER

22:57, mr-zgr , Inne teksty
Link Dodaj komentarz »
GRÓB JMIA MORRISONA

Spojrzał na świat swymi oczyma
Wzrokiem słabym i naćpanym
Mikrofon w ręku trzymał
I krzyczał językiem pięknym, poetyckim

Zapal ogień głęboko we mnie
Niech zapłonie to uczucie