O czym chcesz poczytać na blogach?

A320

vlatanie.blog

Podziękowania dla 3. SLT w Powidzu, a w szczególności dla Załogi.

Tagi: c130, hercules, powidz

skomentuj (0)

O zdobywaniu uprawnień słów kilka (dzień 1 i 2) 2009-04-14 03:31:38

Za około dwa miesiące do linii trafią pierwsze, nowe A320-232, w związku z tym linia wyznaczyła osoby „do przesiadki” z poczciwych MD  [przez bliżej nieokreślony czas dwa z nich będą dalej latać (G-POLA i G-POLB)] „kredytowo” sponsorując za wirtualne euro type rating.  Skłamałbym, gdybym powiedział, że ta wiadomość mnie nie ucieszyła – od „zawsze” twierdziłem, ze Arbuz to jest to ;)
 Na type rating (TR - uprawnienie na dany typ samolotu) dla rodziny A320 składają się także A318/319/321; oznacza to, że po ukończeniu kursu można latać każdym samolotem z.

kuchcikowo.wordpress.com

6.20 rano – lotnisko Heathrow, liniami British Airways.  Wszystko poszło bardzo sprawnie, bez żadnych problemów. Odprawić się można dopiero 24h przed planowanym lotem, więc 23 grudnia o 6.20 pośpiesznie włączyłam komputer i przystąpiłam do odprawy. Dość pozytywnie zaskoczyła mnie możliwość wyboru siedzenia, na ekranie wyświetlony był szkielet samolotu gdzie pokazano układ siedzeń. O dziwo mimo tak wczesnej pory, duża ilość siedzeń była już zajęta, udało mi się jednak wybrać miejsce pod oknem dla Mnie i Połówka obok. Samolot jakim lecieliśmy to Airbus A320 (>klik<). Lecąc liniami BA mamy do dyspozycji jeden bagaż rejestrowany do 23kg oraz jeden bagaż podręczny + torebka lub torba na laptop, jest to dość spora ilość. Lecieliśmy na 5 dni, więc zdecydowaliśmy się tylko na dwa bagaże rejestrowane (nie ma problemu z kosmetykami w woreczkach do 100ml) oraz jedną małą torebkę w moim przypadku gdzie zapakowałam aparat i inne mniejsze urządzenia. W dzień wylotu wstaliśmy odpowiednio wcześnie, zapchanym pasażerami autobusem o ok. 4 rano pojechaliśmy na lotnisko. Heathrow składa się z 5 terminali, nasz lot miał.

namiętnik - Onet.pl Blog

[chciałabym wreszcie napisać coś, co się może spodobać, co zmusi do przemyśleń, albo chociaż cichego damn it pod nosem, a ja tymczasem wciąż coś tu zaczynam tylko po to, by później przytrzymać klawisz back space ze skrywaną determinacją. brak mi weny i Ciebie. miała być wiosna, a nie nowiusieńkie bielusieńkie 10 cm od gruntu. 

2 miesiące i wszystko się zmieni.]


[zdałam prawko- kolejna rzecz do odhaczenia na tej liście niepisanej. to jakby krok w Twoją stronę]Natalia
skomentuj

01 marca 2010
a320


ok 11:25    data: 28.II.10


Pokład samolotu airbus A320 i obłęd. czuję w sobie pękanie, to nie moralny kręgosłup, to siła się kruszy,.

aleina blog

Biednych państw. Tak sobie popierdykali, a Bono (w przeklętych okularach zresztą),najpierw odpowiadał przenośniami, później oczywiście i przejrzyście prostym stwierdzeniem, że działania jego i jego organizacji zmniejszyły dług światowy o 1/3. A w międzyczasie dodał rzecz chyba najbardziej, najboleśniej dobijającą dla "muzyków": że śpiewanie już mu nie wystarcza. "Co byś zrobił, przechodząc obok leżącego człowieka? Pomógłbyś mu wstać, czy napisał o tym piosenkę? Zrobiłbyś jedno i drugie".


P.S. Śnił mi się bardzo nisko lecący Airbus A320. Silniki były przyczepione zupełnie osobno i powiewały na wietrze z tyłu, razem z materiałową flagą. Gdy wylądował, pomagałam szorować kabinę i zbierać śmieci, a z drugiej strony wsiadali ludzie- za chwilę następny rejs...
by aleina | 2006-09-03 21:51:33 | skomentuj! (0)


For the first time taniec z gwiazdami
Nigdy wczesniej nie ogladalam. Dobrze, ze wygrala Kasia Cichopek. Ladna oprawa, ladne suknie, zaskakująco profesjonalnie. Czekamy na Kingę.
by aleina | 2006-09-04 23:37:20 | skomentuj! (0)

Kroniki Portowe - bloog.pl

Oferty mojej fabryki, która wreszcie się zreflektowała i udostępniła pracownikom lotniskowe parkingi za darmo. Wreszcie.

Na Stansted nie ma parkingu mojej firmy więc zdecydowałem się na wylot z Luton co pociągnęło za sobą oczywistą zmianę przewoźnika. Bilet droższy w Wizairze niż w Ryanie ale za to:

1.Nie czepiają się bagażu podręcznego, że za ciężki, za lekki, za ciemny, za bardzo przypomina meczet na Southall

2.Latają Airbusami A320 a nie Boeingami 737. Jakoś lepsze te pierwsze.

No i

3. Śliczna ale to śliczna załoga (no może poza Łukaszem - stewardem). Pilot gada, wychodzi do ludzi i takie tam. Mógłby jeszcze zatańczyć chociaż nie nalegam.

No i sam dojazd. Wsiadłem w auto pod domem i wysiadłem w Luton. 2 minuty podwózki z parkingu i byłem na lotnisku. No rewelacja. Za to w Gdańsku Syberia. Dobrze że wyjechał po mnie ktoś w rodzaju szwagra. A i tak.

Touching the sky

A mój Miś pojechał dzis do domku, niech ode mnie odpocznie troszkę, bo byliśmy non stop 3 dni :) to sporo ;) chociaż byliśmy i dłużej miesiać ;D

E.
Komentarz -2-

20.09.2009


Jechałam wczoraj do Ł. i patrzyłam na piękne niebieskie niebo...
Leciały nade mną piękne 4 samolociki :)...
znów bym chciała wzbić się na wysokość 11 tysięcy metrów, poczuć tę moc i przyspieszenie wbijajace w fotel :)...ah
narazie sie pocieszam mym A320 :), który czeka az kupię farbki i go skleje z Miniolkiem :*

E.

Komentarz -1-:*

24.09.2009


Siedze z rozłozonym mym airbusem ...chce go skleic a nie kupilam jeszcze farbek... ani kleju :) a tak mnie korcii mocno :) poczekam, trzeba uczyc sie cierpliwosci :)
Dzis takii dziwny dzień... różne rzeczy mnie nurtuja i jakos mi smutno ...
ale później przyjedzie na moment moj skarb :) :*

Komentarz -1-:)