O czym chcesz poczytać na blogach?

50mm 1.8

Kant Story - Onet.pl Blog

Elektroniczne odcięcie zapłonu na 6000 obr/min

 • Splanowana głowica
 • Większe zawory
 • Przestawiony rozrząd
 • Przelotowy układ wydechowy o średnicy 50mm
 • Wspawana rozpórka tylnych kielichów
 • Obniżone i utwardzone zawieszenie
 • Sprężyny od Polonez Truck
 • Amortyzatory robione na zamówienie
 • Drążek stabilizatora od Poloneza Caro 1.4 Rover
 • Małe Kino Blog – Video DSLR, Filmowanie lustrzanką Canon

  – nie rymuje się tak dobrze.

  Okazało się analizując poszczególne wartości tabeli, że zachwycamy się na co dzień obiektywami z jasnym światłem i małą ogniskową tym samym. Na przykład tania i popularna 50-tka F/1.8, kilkukrotnie droższa F/1.4 i megadroga F/1.0. Każdy pewnie chciałby taką “jedynkę”, ale co ona nam zaoferuje ? O ile w fotografii możemy wydobyć z niej naprawdę wiele, to przy filmowaniu.

  Filmował lustrzanką nie wie jak niewygodnie i niezręcznie reguluje się ostrość. Wracając do przykładu “jedynki” – metr przed nami pozująca wyszykowana koleżanka, my uposażeni w body z wysokiej półki i szkło 50mm F/1.0. Armata… obiektyw oczywiście. I jakież jest nasze zdziwienie gdy po całym dniu kręcenia video, oglądamy na pełnym ekranie ujęcia i żadne z nich nie jest ostre. Skąd to się bierze, jeździmy rowerem bo.

  Silke-Blog

  Swój sprzęt albo tym, którzy dopiero zaczynają.

  Zacznijmy od omówienia drogi światła. Jest ono najważniejszą rzeczą podczas fotografowania. W końcu samo wyjaśnienie  pojęcia “fotografia” z j. greckiego to “malowanie światłem”. To ono daje nam obraz na matrycy światłoczułej bądź kliszy… Nie sposób go pominąć.

  Światło zaczyna podróż przez nasz aparat na przednich soczewkach obiektywu. Obiektyw ma na celu odpowiednie przekształcenie obrazu – jego pomniejszenie lub powiększenie, celem uzyskania na matrycy pożądanego przez fotografującego odwzorowania. Najprostsze z tych instrumentów mają zazwyczaj 4 soczewki (np. Zeiss 50mm/2.8) ale możemy również spotkać bardzo zaawansowane konstrukcje jak te z 23-elementowe (np. Canon 70-200mm/2.8L IS II). Jest w czym wybierać… Tak czy inaczej – każda z soczewek wykonuje pewne zadanie.

  W obiektywie znajdziemy tajemnicze dla wielu początkujących urządzenie zwane przysłoną. Oczywistym i czysto technicznym jej zastosowaniem jest zahamowanie światła. Podczas jej przymknięcia na element światłoczuły wpadnie o wiele mniej fotonów…  Co wymusi zastosowanie dłuższego czasu naświetlania. Przymknięcie możemy regulować. Pozornie wydaje się, że im mniej ważnego światła wpadnie, tym gorzej, jednak przymknięcie.

  Artymowicz Aviation

  Córką Anią w przedziwnym barze w centrum Santa Cruz. Naszą uwagę zwracało mało intymne oświetlenie jarzeniówkami, sciany były wyłożone kafelkami, dziwny zapach a mimo to nie było wolnych miejsc ale przynajmniej między stolikami uwijały się kelnerki z na wpół odsłoniętymi pupami. Nawet menu nie było bogate i wykwintne. Rzeczywiście coś było dziwnego w tym miejscu i o tej porze. Na dodatek od razu naszą uwagę zwróciła para niezwykle barwnych postaci przy sąsiednim stoliku. Myślę że kątem oka patrzyła na nich większość gości lokalu. No ale jak postawić kamerę, żeby się nie zdradzić i tak by nas z tamtąd nie wyprosili? Poza tym miałem tylko jeden stało ogniskowy obiektyw 50mm… hmmm. A jednak co trzy głowy to nie jedna i po chwili niepostrzeżenie, na oko ustawiając parametry, kamera zaczęła rejestrować ten oto materiał… Już wtedy wiedzieliśmy, że mamy bombowy materiał na krótki film.

  Aleksander Pytel

   
  Dzisiaj coś z innej beczki. Modliszka z mojej hodowli. Będą kolejne. Pozdrawiam
  21:41, bwphotography
  Link Komentarze (1) »
  sobota, 07 marca 2009
  "***"
  Dzisiejsze - gorące. Zrobione 50mm na f2.0 bez konwerterów. 
  10:14, bwphotography
  Link Dodaj komentarz »
  poprzednie
  1 , 2 , 3 , 4
   

  prosty człowiek co krzywy ma kręgosłup.

  To że zostawiła go i ponownie przeżywa jej 'zabawę'.

  A u mnie hmm.. rok skończył się z miłym akcentem, a zaczął się.. bardzo dobrze :)
  Ten rok będzie Nasz;*
  A w poniedziałek wybieram się po obiektyw do canona, 50mm f/ 1.8 II i mam mały pomysł na sesję dla Niej i myślę, że uda się zrealizować.

  kocham! ;*