O czym chcesz poczytać na blogach?

50mm 1.2

Bursztynowa kropla szczescia

Fotograficzna rozwija sie w tempie zaslugujacym na stojace owacje. Zajoba mam naprawde konkretnego, zaczynam tez juz chyba byc niebezpieczna dla otoczenia.
Dotychczas uzywalam jedynie wygodnych acz ciemnych zoomow, w sobote natomiast, nie do konca przekonana do tego co robie, droga kupna nabylam pierwsza w swojej karierze stalke, sztampowa, standardowa 50mm ze swiatlem 1.8. Po pierwszych pieciu probnych fotach przepadlam. Tp naprawde byla milosc od pierwszeego wejrzenia - wejrzenia w wizjer, naturalnie :)

I zalozylam wreszcie strone internetowa w formie galerii. Na razie jest tam pusto, ale mam ambitny plan powrzucac tam co lepsze foty mojego autorstwa i do tego dodac moze nawet jakies relacyjki z wypraw..

oblivion.blog

Kciuków. Ta stresuję się jak diabli szczególnie że z rozmowy wyszłam bardzo zadowolona a potencjalni szefowie wydaja się bardzo sensownymi rozsądnymi ludźmi. Chciałoby się

Z innej beczki chcąc poprawiać jakość zdjęć i rozbodować swój warsztat sprzętowy w dniu wczorajszym dostałam od męża małą żyletke w postaci Nikkora 50mm f/1.8D AF Maleństwo super. Donoszę również, że w ten weekend nie planuje ładować się w jakieś kłopoty. Wnoszę również o trzymanie dziś za mnie kciuków. Miło by było załapać pracę

skomentuj (0)
Strona główna
marzec 2009

Akcja Obywatelska v.2.0

Wnętrza.

Do wykonania podłogi z desek używa się najczęściej desek o specjalnie profilowanych złączach: wręgowych prostych lub lepiej – na pióro i wpust. Dzięki złączom podłoga jest trwała i bez szpar. Decydując się na podłogę z desek na legarach, musimy być świadomi tego, że jej minimalna grubość to 6 cm.

Legary podłogowe są to belki przybijane lub przykręcane do belek stropowych. Stosuje się je w przypadku, gdy belki stropowe mają rozstaw większy niż 40cm lub nie są prawidłowe wyrównane. Legary pełnią rolę podstawy dla desek podłogowych. Przekrój ich waha się od 27mm do 50mm, w zależności od rozstawu belek stropowych. Im większy rozstaw belek stropowych, tym legary powinny być grubsze.

 O kierunku montażu deski podłogowej  decydują wymiary pomieszczenia jak również kierunek padania promieni słonecznych. W przypadku, gdy żadna ze ścian pomieszczenia nie przekracza 8m , zalecamy układanie podłogi wzdłuż kierunku padania promieni słonecznych, czyli prostopadle do najbardziej nasłonecznionego okna w pomieszczeniu. W przypadku wymiarów większych niż 8 m lub pomieszczeń długich i wąskich, np. korytarzy, deski podłogowe układamy zawsze wzdłuż dłuższego boku.

Roxio's zone | Co się w ogóle da powiedzieć, da się jasno powiedzieć; o czym zaś nie można mówić, o tym trzeba milczeć

Spowodowała tak dużego podniesienia się poziomu wody.
Niż który nam ostatnio dokuczał odsuwa się na południowy-wschód, w związku z tym pogoda nieco się poprawi, jednak w dalszym ciągu przewidywane są opady deszczu o charakterze ciągłym w ilości 5-15mm. Lokalnie jednak spodziewane są burze, podczas których opady mogą wynieść od 30 do 50mm, także w rejonie zagrożonym powodzią. W następnych dniach pogoda będzie się poprawiać. Nadal będą padały deszcze,  ale już o mniejszej intensywności.
Najpoważniejsza sytuacja hydrologiczna jest w województwach opolskim i śląskim, gdzie przekroczenia stanów alarmowych są największe. W pozostałych rejonach stan wód dorzeczy.

Wyczerpywania się źródeł ropy naftowej. Dość sugestywny jest tutaj rysunek http://www.durangobill.com/RolloverPics/RolloverGap.jpg,
z którego wynika, że mamy już teraz do czynienia z spadkiem odkryć nowych źródeł ropy naftowej. Skutki tego stanu rzeczy ilustruje rysunek http://www.durangobill.com/RolloverPics/Rollover1.jpg
, gdzie widać, że praktycznie już ok. 2020 roku dojdzie do "rozejścia się" krzywych popytu i podaży ropy naftowej. Jak myślę, nie jest to analiza pochopna, i poparta jest stosownymi liczbami. Z rysunku tego widać też, że nawet wykorzystywanie trudniej dostępnych źródeł ropy, takich jak piaski roponośne.