O czym chcesz poczytać na blogach?

4gb ram

Blog PrawdziwaWenus

Półbuty i oczywiście długi płaszcz z wełny 100%. Nawet z daleka wyglądam na biznesmena, ale teraz to zupełnie. Bo siedzę w porze lunch breake"u w kawiarni nad gospodarczymi stronami zagranicznej gazety i piję kawę małymi łyczkami nie przerywając czytania. Przerywam na chwilę czytanie aby na moim laptopie IBM Core2Duo 4GB RAM połączyć się z internetem i uzupełnić profil na sympatii. Na stoliku leżą kluczyki od samochodu, co chwila coś mi piszczy w kieszeni, ale ja tylko ze zniecierpliwieniem to wyłączam, co oznacza, że jestem szefem, a nie byle kim. Czoło mam zatroskane śledząc wyniki giełdy w Tokio i nie zwracam uwagi na to, co się dookoła mnie.

Grafem Blog - bloog.pl

Chce kupić komputer to po prostu idzie do sklepu, bierze dany model, który go interesuje i cieszy się nowym sprzętem. Niestety z punktu widzenia funkcjonalności, jest to błąd. Sam wpakował bym się w niezłe bagno przy kupowaniu sprzętu, gdyż sprzedawca chciał mi wcisnąć komputer z mocnym procesorem, dużą ilością pamięci RAM, ale ze słabiutką kartą graficzną i płytą główną. Tak postępuje niestety większość. W zestawach sprzedawanych na Allegro nie wiemy nieraz do końca, co takiego kupujemy, gdyż podana jest nazwa tylko procesora i karty graficznej,a jeśli chodzi o resztę, to wielkie nic, podpisane jedynie, że 4GB pamięci i to wszystko. Nie wiemy jaki producent tej pamięci, nie możemy więc ocenić, czy pochodzi ona z dobregoźródła i czy jest to markowa pamięć. Jest na top rada, a mianowicie samemu sobie wybrać podzespoły. Wystarczy popytać na forach komputerowych, na których dokładnie doradzą nam w wyborze sprzętu. Ja sam.

Laptop 2009′s Blog | Laptopy, recenzje, opisy

Faktem wypuszczenia informacji na temat jego specyfikacji. No kurcze, jakby mi wylądował E.T na ganku to bym się mniej zdziwił. A tu proszę, coś takiego jak Adamo XPS jednak istnieje i w dodatku jest wyposażone w dwurdzeniowy procesor Intela 1.4GHz lub 1.9GHz. Do tego został dołożony dysk twardy SSD o pojemności 120 lub 180 giga, 4GB pamięci RAM DDR3, grafikę Intel GMA X4500MHD. Efekty działania tego zestawienia będziemy mogli sobie obejrzeć na monitorze o przekątnej 13,4 cala w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Nice teraz trzeba tylko poczekać na wieńce danych i być może szykuje nam się przebój gwiazdkowy od firmy Dell.

Void, czyli nic: codziennik blogowy.

Wniesie to pod nasze strzechy nową jakość, no, generalnie, znamy to na pamięć, tak miało być z każdym windowsem. I rzeczywiście: raz tak było, tzn. przy przeskoku Windows 3.11 (pamięta to jeszcze ktoś?) na Windows 95, który - nie lękając się plotek, jakobym nie podołał - zainstalowałem na moim 1. PC, tzn. 386SX/25MHz z 2MB RAM (dla mniej uświadomionych w linii rozwoju procesorów Intel: 8086 -> 80286 -> (80)386 -> 486 -> Pentium -> Pentium MMX i Pentium Pro -> Pentium II (słabsza odmiana: Celeron) -> Pentium III -> Pentium IV - tenże procesor, lub jego odpowiednik, zapewne macie teraz w swoich komputerach; możecie sobie zdać.Poszło się paść, bo Windows wie lepiej, niż ty, użytkowniku, co masz mieć w boot sektorze dysku twardego. Reboot, 10 minut pieprzenia się z przywróceniem boot sektora do stanu porządku, reboot. Przywróciłem mój Windows XP z kopii zapasowej (czekam 15 minut) . Zrobiłem kopię zapasową małego dysku 4GB i postanowiłem przeznaczyć go Viście na pożarcie. Sprytnie - myślę sobie - ani mi boot sektora nie zeżre, ani nie będę musiał znowu systemu przywracać z kopii. Będzie dobrze. Zaciskam oba kciuki, przestawiam kolejność bootowania w BIOS, wkładam DVD. Naciskam dowolny klawisz ;-), w tych samych miejscach co w Podejściu #1 (już.