O czym chcesz poczytać na blogach?

270 win

mam40

Żeby uwolnić garbniki.
3 miliony Francuzów żyje z uprawy i produkcji win. Wina klasyfikuje się od 200 lat. Liczba uprawianych gatunków winorośli we Francji to 17 dla win czerwonych i 26 dla białych. Wybór szczepu do uprawy na danym obszarze jest wynikiem długoletniej tradycji. W Burgundii winorośla dojrzewają na wysokości 270 m nad poziomem morza i uprawia się tu tylko 2 gatunki winorośli, które to swoim charakterem pomagają w uzyskaniu win o światowej klasie:
1. Pino Noir do win czerwonych
2. Chardonnay do win białych

Obszar Beaujolais to wykwintne wino o smaku przypominającym maliny, jagody, truskawki; należy je spożywać młode i.


W Alzacji uprawia się głównie białe wina, które charakteryzują się wyraźnym i klarownym symptomem danego szczepu, wysoką strawnością, dużą elegancją z uwagi na małą kwasowość, bogatym i owocowym bukietem.
Wina stołowe leżakować mogą do roku, dodawać do nich można cukier i nie podaje się na nich roku zbioru. Wina jakościowe Vin d’ pays mogą leżakować do 4 lat i im starsze tym lepsze. Dobre leżakowanie to: 10 stopni C, ciemno, wina leżą i wilgotność pomieszczenia dochodzi do 80%. Najwyższa klasa win oznaczana jest we Francji jako AOC, lub AC a w Niemczech jako QmP. Im dłużej grono na krzaku tym droższe wino; np. wina niemieckie.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Rozwiązane; w Gdańsku doszło do demonstracji ulicznych

25 października

Rada Naukowa Instytutu Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji UW poświęcona problematyce przestępstwa politycznego i statusu więźnia politycznego

10 listopada

strajki i demonstracje w rocznicę rejestracji NSZZ “Solidarność”; manifestacje w Uniwersytecie Warszawskim

15 listopada

rektor UW, prof..

Grzegorz Białkowski, rektor UW

4 lipca

inauguracyjne posiedzenie Sejmu i Senatu

6 lipca

wybór prof. Andrzeja K. Wróblewskiego na rektora UW

20 lipca

Zgromadzenie Narodowe 270 glosami wybrało W. Jaruzelskiego na prezydenta PRL

24 sierpnia

Sejm powołał Tadeusza Mazowieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów

  NZS – Strajki.pl
 • Ośrodek KARTA
 • Polskie Radio – Historia
 • S t r o n a byłych działaczy Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża
 • serwis Pokolenie-NZS
 • sierpien1980
 • Sowiniec
 • Stan wojenny
 • Strona Zbigniewa Bereszyńskiego
 • Studencki Komitet Solidarności
 • Warszawski rok 1968
 • Wolni i Solidarni
 • Świadkowie historii

» Winx-Candy-Witch «

Chłopcy

No, co tam u Was, bo u mnie wszystko ok. W tym tygodniu nic specjalnego się nie wydarzyło poza tym że w środę byliśmy na całodniowej wycieczce na pożegnanie lata. Aha a w czwartek byłam na otwarciu Galerii Krakowskiej, czyli kolejnego centrum handlowego. No, było bardzo tłoczno. W środku mnóstwo sklepów, chyba 270. Mnie najbardziej zainteresował Cartoon Planet a także ogromna lodziarnia z lodami z Włoch (pycha lody, polecam).
Dziś jak już pewnie wszystkim fankom Winx wiadomo, w USA rozpoczęła się 3 seria w TV. Szkoda, że nie mieszkamy tam, no cóż, musimy poczekać aż będzie w Europie. Mam nadzieję, ze niebawem się doczekamy.
.

Komentarze bardzo dziękuję, pamiętajcie że za każdy komentarz się odwdzięczam baaardzo chętnie ;-)
Przypominam - aby dawać dużo komów na raz, trzeba klikać dużo razy w "OK".

A na koniec niespodzianka: kilka brzydkich obrazków które zaraz niektóre osoby skrytykują (znowu z karteczek :-( oraz... pierwszy teledysk Winx! Z pierwszej serii wprawdzie, ale chyba i tak fajny. Jak będzie Wam się podobał, to dam więcej :-)
No to kiss, idę komować ;-)wredota blog

Ech... ta kobieca intuicja... Wielka szkoda tylko, że sam mi tego nie powiedział. Że nie było nawet jakiegoś głupiego papa. No nic, chyba zbyt sentymentalna jestem. Teraz pozostało mi się tylko wywiedzieć, kto go "zatrudnił". Ale chyba to wiem...

Dzisiejszej nocy po piwie i kilku łykach dwóch różnych, obrzydliwych win i Balsamu Pomorskiego z colą (nigdzie nie było rumu ;/) zaczęłam zamulać. Doszłam do wnosku, że jednak WSZYSTKIE samce są beznadziejne i NIE MA WYJĄTKÓW!! Z kilku względów nie będę się wgłębiała w tę sprawę.

Wczorajsza impreza była denna i nudna. Najpierw kijowy koncert w Młynie. Nie lubię nieambitnych.Innych. Kurde, sama sobie problemu wynajduję. No cóż...

Dziś w nocy była boska burza. A dokładniej nad ranem. Spałam na podłodze przy otwartym balkonie. Słyszałam ten cudny dźwięk uderzających kropel deszczu o liście, balkony, parapety. I grzmoty... Ech... Czemu nie byłam wtedy w lesie...

***

270.
sobota, 17 czerwca 2006, 17:07:59
komentarz?
0


I już dziś źle nie jest :) W ramach remontu łódki malowałam bramę wjazdową na posesję, na której ona stoi. Teraz na rękach i lewej nodze mam trochę plamek :P A tak.