O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

24mm

Blog zwierzaka - Onet.pl Blog

Dzisiaj zrobiłem chyba trasę mojego życia. Wyjazd 5.00 traasa Rychwałd - Przemyśl, czas 5.30 godz. Kilka godzin w Przemyślu, powrót, czas 6.00 godz. Odległość w sumie ok. 780 km. Jestem zmordowany, 11,5 godz. w samochodzie, wystarczy. I mam nadzieję, że nie dostanę żadnych zdjęć pocztą;-)))
Dlatego dzisiaj zdjęcie zrobione "na zapas", zestawienie kilku figurek do kupy, tak żeby pokazać przede wszystkim "wielkość" figurek w skali 1/285.
1. Łucznik Bretonni, GW, 28mm
2. Rzymianin, Italeri 6047, 1/72, 24mm
3. Grek, Zvezda 8005, 1/72, 24mm
4. Dowódca polskich hajduków, Wargamer, 15mm
5. Niemiecki grenadier, FOW, 15mm
6. Piechota, Corvus belli, 15mm
7. SdKfz 251/D1, GHQ, 1/285, 6mm
8. Niemiecki grenadier, GHQ, 1/285, 6mm

Na dolnych zdjęciach kolejne zestawienie, każdy chyba miał ręku plastka GW do Warhamera, i może sobie wyobrazić maleństwo sięgające mu do cholewy... A z drugiej strony jakość odlewów GHQ jest zachwycająca (15mm też są super!).

  

zwierzak777 (21:45)

Nasze wspólne życie... - Onet.pl Blog


03 marca 2008
Brak tytułu

Witam wszystkich...

W piątek byłam u lekarza na kontroli i po recepte bo kończył mi się duphaston.A jak narazie wszystko jest w porządku żadnych plamienien i krwawień nie ma(naszczęscie).Zrobił mi usg to zwykłe,bo nie chciał niczego tam naruszyć jakby robił usg wewnętrzne... dzidziuś ma już 33mm a jak wychodziłam z szpitala to miał 24mm także rośnie jak na drożdzach :) i lekarz powiedział, że jest strasznie ruchliwy, bo skacze mi macha rączkami i nóżkami, zresztą sama też to stwierdziłam, bo widziałam jak nasz skarb buszuje w brzuszku mamusi... mówił mi też co było przyczyną tego krwiotoku a mianowicie odklejenie się kosmówki i jeszcze przez miesiąc mam leżeć i nic nie robić nie dzwigac itp. aż te łożysko całkiem nie przesunie się na swoje miejsce... trochę się tym przeraziłam, bo teraz jestem świadoma, że to może się powtórzyć :( ale trzeba być dobrej myśli... i jak bedzie.

zachowanie nastolatek w wieku dorastania - Onet.pl Blog

 
 
Cykl
 
Miesiączka występuje w cyklicznym rytmie, wynoszącym około 28 dni Najpierw spójrzmy, co się dzieje z jajnikiem w czasie cyklu. Nowy cykl rozpoczyna się z każdym pojawieniem się miesiączki. Na powierzchni jajnika rozwija się pęcherzyk jajnikowy. Pod wpływem hormonów przysadki mózgowej staje się on coraz większy. Można go dostrzec na jajniku gołym okiem, ponieważ osiąga wielkość orzecha laskowego (24mm). Kiedy osiągnie odpowiednią wielkość, wówczas pęka, uwalniając komórkę jajową. Po czym komórka jajowa, jeszcze niewidoczna gołym okiem, wchłonięta zostaje przez bańkę jajowodu i podąża na spotkanie z plemnikiem, jeśli dostał się on do trzeciej zewnętrznej części jajowodu, gdzie odbywa się zapłodnienie. Niezapłodniona komórka jajowa znika. A pęcherzyk jajnikowy, który dojrzał i pękł pod wpływem hormonu przysadki mózgowej przyspieszającego jego dojrzewanie, zmienia się w ciałko żółte, które bierze swą nazwę od koloru i która wydziela.

...chcę być mamą...

Progesteron 20,59 ng/ml
8t3d 8967 mIU/ml progesteron 20,48 ng/ml
11:58, 100ilonka
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 września 2006
Jestem w ciąży naturalnej... cud

04.08 @ zaczeło się odliczanie do wizyty w Provicie.

14.08 11dc pęcherzyk 24mm ecyzja doktorką że to może cysta bo za duży szkoda kasy na zabieg czekamy cykl :((

17.08. 14dc wizyta i USG żeby potwierdzić cyste ;0 pęcherzyk pękł !Szansa na naturalną ciąże... nikła...

24.08 MOJE URODZINKI skończyłam 32 latka.

01.09 brak @... test B-hcg 168,4 mIU/ml Jestem w ciąży... ale cicho sza nikomu ani słowa, jakby miało wszystko pęknąć jak bańka mydlana.

04.09 test B-hcg 564,3 ImU/ml :-) wizyta w Provicie i jest pęcherzyk.

24mm 1.4

Use me when you want to come...

W pierwszej pani wogóle była zła, że przeszkadzam jej w pracy... I irytowała mnie strasznie tym. Ja tu mam ważną misję, a ona strzela fochy. Może jestem trochę uciążliwa, każę jej biegać tam i spowrotem po sklepie. A aksamitka? Taka szeroka? A pokaże mi Pani cieńszą? A grubszą? A wogóle to ja bym chciała taką pomiędzy tą, a tamtą wcześniej, nie ma Pani może? Ale, kurcze, mogła by okazać trochę zrozumienia. Ciekawe jak ona by się czuła szyjąc sobie obrożę. ;)

Z aksamitką jeszcze poszło całkiem nieźle. W drugiej pasmanterii miły pan, niezwykle cierpliwy na moje podekscytowanie sprzedał mi pas czarnej aksamitki takiej jak chciałam. Szerokiej na dokładnie 24mm, grubej, miękkiej i błyszczącej tym niesamowitym blaskiem szlachetnego materiału. I tu skończyło się prosto i zaczęły się schody. Trzeba by to jakoś chyba zapiąć ;) Zapięcia do biżuterii się nie nadają i już. Po pierwsze po jakimś czasie zwykle zawodzą - odpinają się, urywają albo psują. Po drugie nie pasują i już. To ma być obroża przecież. Wiem, obroża to najpiękniejsza biżuteria jaką kobieta może nosić. No ale mimo wszystko obroża nie równa się biżuteria. Nie i już. Nie podoba mi się. Zatrzaski nie mają klimatu... Po za tym jak mocniej pociągniesz to się odepną. Haftki i inne guziki - wogóle odpadają. Trochę to trwało... Klamra. Najprostrze jest najlepsze..

Nieobecni traca

Strona główna Całe 24mm Nowego Człowieka :-)
absens-carens 2006-04-01.absens-carens 2006-04-16 15:43:03
skomentuj (0)
22.04.2006

„Pierwszy trymestr mamy za sobą” – czekałam na te słowa z niecierpliwością, – chociaż „teraz to już z górki” – uznaję za małą przesadę :).

Ogólnie:
1. Zostałam pochwalona za wyniki morfologii krwi
2. Dowiedziałam się, że tyję planowo –(tzn. przyrost masy mam prawidłowy :P)
3. Kolejną wizytę mam 20 maja
4. Lekarka z rozpędu powiedziała, że do tego czasu mogę już poczuć pierwsze ruchy :-)
5. Ogólnie nie wiem, że jestem w ciąży (przynajmniej ja żadnych.