O czym chcesz poczytać na blogach?

1920 wojna i miłość

Do końca XXI wieku - Onet.pl Blog

Uwagę na postawę Ordonki, charakterystyczną przy praktycznie wszystkich zdjęciach. Ordonka jest zwrócona całą sobą ku górze, ku Słońcu, ku Światłu, ku Niebu, ku Bogu, jak kto woli interpretować. Stamtąd, z góry, zapewne, czerpała energię, niezbędną do prowadzenia swego trudnego zycia. Jej uśmiech nie był sztuczny i pozowany, jak widzimy u niejednej gwiazdy,.

Wars

Słowa: Julian Tuwim

 

Miłość Ci wszystko wybaczy
Smutek zamieni Ci w śmiech.

Miłość tak pięknie tłumaczy:
Zdradę i kłamstwo i grzech.

Choćbyś ją przeklął w rozpaczy,
Że jest okrutna i zła,

Miłość Ci wszystko wybaczy
Bo.

Zaginionym w tysiącach kilometrów bezkresów sowieckich, człowiekiem, którego nie tylko szukała, człowiekiem, któremu próbowała pomóc z daleka, poprzez rozmaite interwencje w urzędach wojennych obu wrogich Polsce państw.

Ciekawe, że działalność charytatywna Ordonki nie zaczęła się w czasie II Wojny Światowej. W czasie wojny polsko - bolszewickiej w 1920 roku, Ordonka działała na wojennym frocie w Polskim Czerwonym Krzyżu, jako sanitariuszka. Myślę, że całe życie spędziła wychodząc na spotkanie życiu, każdego dnia i każdego dnia.

Blog Delfi2008

Za słownictwo). Ale reszta ? Co ona oznacza. Dlaczego sprawiają ból w sercu. Kto je wymyślił..? Wy umiecie na to odpowiedzieć ?

PS. Przepraszam, że taka krótka i dosyć ,,dziwna'' notka tutaj padła i moje pytania. Na następny raz postaram się dłuższą napisać :). Pozdrawiam :* Bay, bay.
2008-04-04 Każdy chciałby żyć lepiej. Z dala od chorób, wojen, kłamstw... Czy kiedyś będzie taki świat ? Czy człowiek zazna szczęścia ? Jeśli tak, to kiedy ? czy jest ktoś komu można zaufać ? Wielu ludzi chciałoby patrzeć na świat przez ,,.Wyrastacie (...) Jan Paweł II 2008-04-02 Jan Paweł II (Karol Wojtyła) ur. 18 maja 1920r. w Wadowicach zm. 2 kwietnia 2005r. w Watykanie. Pierwszy polski papież. Został wybrany na papieża 16 października 1978r.
Karol Wojtyła został ochrzczony w kościele parafialnym.

wstydzimy się
miękkich gestów
czułych spojrzeń
ciepłych uśmiechów

Kiedy cierpimy
wykrzywiamy lekceważąco wargi

Kiedy przychodzi miłość
wzruszamy pogardliwie ramionami

Silni cyniczni
z ironicznie zmrużonymi oczami

Dopiero późną nocą
przy szczelnie zasłoniętych oknach

ZbyszkozKałusza


Nie rozumiemy waszych zasad, które pozwalają zachodniej Europie tak szybko zapomnieć, że ta Polska „zawalidroga” uratowała Was przed zalewem tureckim i drugi raz kiedy w 1920 r. zatrzymała komunizm na swoich wschodnich granicach. Co by się stało wtedy, kiedy oni doszliby aż do Madrytu – to chyba do dziś rozmawialibyście w j. rosyjskim. Wy tych.Ocenach społecznych macie In gremio już najniższe notowania jako grupa zawodowa.!
Szanowni P.T. Państwo, jeśli ktoś podejmie ze mną polemikę czy też dyskusję na poruszony temat to na miłość Boską tylko nie powiadajcie, że przecież większość to cacy, bowiem tak przeważnie komentuje się każdy problem w Polce, ale dla mnie to jest zwykły truizm. Ja wiem i wy przecież.Powyższemu nie będzie sprzyjać fakt, że niektórzy będą ustawiać się jako ważniejsi. Bowiem takie postawy wzbudzają niezdrowe emocje a z historii wiemy, że zawsze kończyło się to wojnami. Złe namiętności, populizmy zamieniały się w chęć dominacji jednych nad drugimi. Z reguły w konkluzji dla tych krajów końcem były nieszczęścia tych właśnie narodów, których politycy sięgali po te dyktaty.!
Takie właśnie „zwariowania” spowodowały I i II-gą wojnę światową. Podkreśliłem, że te „zwariowania” polityków oprócz ogromu nieszczęść i zniszczeń unieczestwiły ponad 100 mlnów istnień.

ROBÓTKI JAGI - bloog.pl

   Zafascynowało mnie szydełko. To stara miłość, kiedyś dużo szydełkowałam, teraz przeżywam renesans ,krzyżyki i druty poszły na razie w odstawkę.Po chustach (na pewno do nich jeszcze wrócę) przyszła kolej na.

Na razie nie zdradzę.

A oto zwycięzca w całej okazałości.

       

   Dziękuję za udział w zabawie.Pozdrawiam Kasię Muszelkę i Terrę.

 Podziel się:   Historia życia mego ojca jest niezwykle ciekawa, można o tym napisać książkę. Urodził się w 1920 r. na terenie obecnej Białorusi, w polskiej rodzinie. Losy wojny zagnały go na Podlasie i tu pozostał.Kontakt z rodziną nawiązał wiele lat po wojnie,dopiero w latach 60. pojechał do domu na pogrzeb matki.Tzw. "złota rączka",całe życie ciężko.

...

Niebie na pewno jest mu dobrze, sęk w tym, żeby ludzie pamiętali o tym, czego nauczał...A oto jego biografia:
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Od śmierci matki w 1929 wychowuje go ojciec - emerytowany oficer, "dżentelmen starej daty". Karol, nazywany Lolkiem, jest najlepszym uczniem w mieście, sportowcem i aktorem.Wykłady z etyki filozoficznej na KUL-u. Dużo publikuje. Debiutuje w 1949 r. na łamach ,,Tygodnika Powszechnego" tekstem o francuskich księżach-robotnikach.

Publikuje m.in. Miłość i odpowiedzialność, Osobę i czyn, dramaty Brat naszego Boga, Przed sklepem jubilera, a także wiersze - pod pseudonimem Andrzej Jawień, gdyż kardynał Sapieha uznał, że księdzu nie.Pomylił się na sprawdzianie i zrobiłam 2 przykłady źle...NO COMENTS!!!Oprócz tego dostałam 1 z kartkówki z polaka(jak 90% klasy).Teraz już naprawdę się wkurzyłam i załamałam, ale będę jeszcze dziennikarką, bez względu na to, co sobie myślicie(np.kompletne beztalencie, idiotka, nudziara itd.)!!!

ŚRODA:
Krawiec powiedziała nam, że.Niewielki, różnie nazywają,
Tylu dziwnymi mianami. Sędzia nieraz zrzędzi :
" Jak się gorąc zaczyna, to mnie kuska swędzi".
Podkomorzy zaś wałem kutasa nazywa,
A Wojski zaganiaczem go nieraz przezywa,
Maciek mówi wisielec, bo już stać nie zdoła,
A Gerwazy na chłopskie dzieci nieraz wola :
" Nie baw się Wojtuś ptaszkiem". Jankiel.

Aforyzmy, fraszki i jeszcze coś mojego... - Aforyzmy - bloog.pl

13:00

Z raju

do piekła

miłość

komentarze (21) | dodaj komentarz

Tropizm

wtorek, 21 grudnia 2010 12:32

Gdy biuścik im się

Piszą Goście

  • Przeczytaj
  • Napisz

Ostatni wpis w księdze:

  • data: 05.04.2012 23:00:32
  • autor: Jacek K.M.
  • treść: wojna ja cywiliza...

W liczbach

Wpisów:
  • liczba: 1920
  • komentarze: 21591
Zdjęć:
  • liczba zdjęć: 400
  • komentarze: 1303
Wpisów Gości: 382
Nudzę Was tu od:

Moje własne

Kategorie: Wszystkie | Emocje indukowane | Nowa droga | Pasja | Pogorzelisko | Za kółkiem | Zderzacz synapsów | Łepmaster
RSS
piątek, 30 września 2011
1920

Kończy się wariacki i męczący dzień. Uwieńczyłem.


Mam prawo się smucić
Mam prawo nic nie robić

Jestem zdolny do miłości
Jestem godny miłości i nie muszę zasługiwać na czyjąś miłość

I najważniejsze...
Jeśli nie znajdę kogoś odpowiedniego dla siebie, będę żyć sam

Z większością z nich coraz częściej.Wiele spraw mi się wyjaśniło, wiele potwierdziło to co przeczuwałem ale nie potrafiłem dookreślić. Psyche powiedziała, że poleciła mi tę książkę dopiero teraz, bo wcześniej bym ją inaczej zrozumiał, lub wcale, bo by mnie tylko zdołowała, a obecnie potrafiłem się nie tylko zdystansować do tego co przeczytałem ale również polemizować z autorem.

Uwielbiam.Duże zakupy szkolne, kupilśmy tornister, piórnik, farby, pojemnnik na drugie śniadanie, kredki, blok, trzy pary butów, strój na gimnastykę, worki na kapcie... wszystko w tematyce Gwiezdnych Wojen. Mały na hopla na tym punkcie, a jego idolem jest Darth Vader, mroczna i jednocześnie bardzo nieszcześliwa postać. Hm, ciekawe dlaczego...
Podręczniki zamówiłem przez Internet.