O czym chcesz poczytać na blogach?

1099 r

Izrael

Został znacznie przebudowany około 530 r. przez Justyniana.

<Cesarz Justynian zamierzał tu stworzyć świątynię, która przyćmi wszystkie inne, łącznie z kościołami Jerozolimy. Poza wielokrotnie wymienianym dachem i posadzką, zasadnicza konstrukcja projektu Justyniana przetrwała do dziś. 6 czerwca 1099 r. kościół przejęli krzyżowcy. Tutaj dokonywali koronacji swoich królów, a w latach 1165-1169 odrestaurowali budowlę, odnawiając dekoracje wnętrz i wymieniając dach. Za czasów Saladyna Arabowie odnosili się do kościoła z należytym szacunkiem. Po pokonaniu egipskiego sułtana przez Mameluków w XIII w. rozpoczął się.

a-i-n-e.blog

Na
świecie bibliotekę, w której
przechowywano około 700 000 starożytnych zwojów. Zamknięto
starożytne
akademie, skończyło się nauczanie kogokolwiek poza murami
kościołów.

431r. - Wyrażenie Xristo Tokos - Matka Chrystusa - zostało
zastąpione na Teo Tokos - Boga Rodzica.

449 r. - Papież Leon I wprowadza prymat biskupa Rzymu.

539 r. - Ustanowiono władze papieży oraz ofiarę mszy świętej


VI wiek. Chrześcijański filozof Boethius, pisał "Kobieta jest
świątynia zbudowana na bagnie". W VI wieku na soborze w Macon
biskupi glosowali.
kwitły przesady i gusła.Załamuje się aktywność na polu
medycyny, techniki, nauki, edukacji, sztuki i handlu.
Rozpoczyna się mroczny okres w historii Europy.

1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych aby
rozwiązać problem przejmowania spadków przez ich rodziny

1099 r. - Masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie. Kronikarz
Rajmund pisał: "Na ulicach leżały sterty głów, rak i
stóp.Jedni zginęli od strzał lub zrzucono ich z więź; inni
torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem spaleni.To
był prawdziwy, zdumiewający wyrok Boga nakazujący, aby.

teologia religia wiara - Onet.pl Blog

W całej Europie. Do tego czasu spowiedź na ogółodbywano publicznie i to bardzo rzadko w ciągu całego życia.

726 r. - W Rzymie zaczęto czcić obrazy.

1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych, aby rozwiązaćproblem przejmowania spadków przez ich rodziny. Dotąd duchowni mieliżony i dzieci.

1099 r. - Masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie (w tym ok. 70 000Saracenów). Kronikarz Rajmund d'Aguilers pisał: "Na ulicach leżałysterty głów, rąk i stóp. Jedni zginęli od strzał lub zrzucono ich zwież; inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem spaleni.To był prawdziwy, zdumiewający wyrok Boga.Z roku na rok mnie zaskakuje brak szacunku dla zmarlych, smiechy i chichy,rozmowy o wszystkim tylko nie o zmarlych, szkoda bo robi nam sie swieto duchow jak w USA a nie swieto zmarłych.Jedyni ludzie ktorzy zachowuja sie normalnie to ci ktorzy przychodza tam do swoich ukochanych,stoja nad ich grobami i wspominaja jak to bylo kiedy byli razem.Wzruszylo mnie to troche i zasmuciło, w biegu zycja nie zdajac sobie sprawy ze i mnie to kiedys czeka zamyslilem sie co ja bym zrobil na ich miejscu?Zdawalo mi sie ze zwracam uwage na sprawy piekne w tym swiecie lecz sie grubo pomylilem...nie doceniam tego co mam tuz przed nosem a co jest takie warzne a wrecz.

7 dni – prawdziwe wyzwanie to poznać Świat

Meliana 8 Listopad 2009 o 12:23

Tak, śmierć dla Chrystusa to życie, ale my nie możemy się zgadzać na to, co się tam dzieje! To nasi bracia i siostry w Chrystusie, a państwa Europejskie przez “poprawność polityczną” nic z tym nie robią chociaż mogłyby i to wiele. Ta “poprawność” to strach. Tysiące prześladowanych za NASZĄ, nie ich, ale NASZĄ wiarę czuje się opuszczonych! Zmieńmy to, błagam! Poruszmy sumienia tych, którzy nie dostrzegają, że prześladowania chrześcijan to nie problem Trzeciego Świata, ale wszystkich ludzi, a.

W imię poprawności politycznej i kulturowej nie ma mowy o tym, żeby zapobiegać prześladowaniom. Gdybyśmy tak mieli monarchie albo przynajmniej wybierali silnych polityków, którzy reprezentują nasze chrześcijańskie tradycje to nikt nie odważyły się prześladować nikogo bo wiedzieliby, że będzie czekać ich to samo co w 1099 roku. Piękne to były czasy!
Islam mieni się religią pokoju i tolerancji, a w Arabii Saudyjskiej nie ma ani jednego kościoła i jeśli to prawda to dlaczego tolerujemy muzułmanów w Europie i zezwalamy budować im meczety-to skandal!!!
PRO FIDE REGE et LEGE!

Odpowiedz
.

Słowacja

Vlkolínec

April 24, 2008 at 10:45 am Leave a comment

Wioska na stromym stoku, pod szpiczastym szczytem Sidorovo (1099 m) należy do najbardziej urokliwych zakątków Liptova, których pod żadnym pozorem nie wolno pominąć. Vlkolínec, właściwie dzielnica Rużomberka, nie jest skansenem, a wsią-rezerwatem architektury, wpisaną na listę UNESCO.

Do Vlkolínca prowadzi wąska asfaltowa droga w dolinie potoku, która stopniowo zaczyna piąć się bardzo stromo pod górę. Za ostatnią, prawie pionową prostą wyłaniają się równiutkie dachy wioski, ustawione amfiteatralnie na zielonym stoku u stóp białej skały.

W Vlkolíncu wciąż mieszkają ludzie, którzy nie bardzo lubią, gdy turyści wchodzą im z aparatami fotograficznymi do domów, myśląc, że trafili do skansenu. Wzdłuż stromej drogi biegnącej środkiem wsi ciągnie się 40.